A borotválkozás során fellépő irritációk gyakran előfordulnak. Sajnos, egy ilyen mellékhatás régóta kötődik hozzám, de már nem foglalkozom vele. A sok teszteléssel sikerült megkülönböztetnem a különböző szőrtelenítő eljárások mellékhatásait. Jelenleg a legbonyolultabb testrészek lézeres szőrtelenítő kezelésén gondolkodom, mert amúgy szokásos borotvát használok. A bejegyzésem minden olyan nőnek szól, aki hagyományos módon szőrtelenít és hatékony módszert keres az utólag kialakuló irritációk kiküszöbölésére.
A KÖVETKEZŐKRE FIGYELJ!
- A tompa borotva határozottan nem a szövetségesed!
- Sose borotválj szárazon, jobb, ha tussoláskor borotválsz, vagy először megnedvesíted.
- Mindig használj borotválkozási készítményeket és korlátozd a szappan használatát, mert a kozmetikumok jobban enyhítik az irritációkat.
- Természetesen, ne hamarkodd el.
EZZEL FOLYTASD!
Borotválkozás előtt
A bőrt tökéletesen hidratálni kell, ezért rendszeresen balzsamokat, olajokat és testápolókat használok, amelyek lágyabbá teszik a bőrt, és megfelelő szinten tartják a bőr víztartalmát. Igazság szerint a száraz bőr sokkal könnyebben sérül és irritálódik. A borotválkozás előtt ajánlatos hámlasztani az egész testet vagy csak egyes részeket, mint pl. a lábakat. Ez az eljárás eltávolítja az elhalt hámsejteket és felszabadítja a szőrt, ami benőtt.
Borotválkozás után
Ha a borotválkozás irritáló, próbálj ki házi gyógymóddal csillapítani a bőrt. Ezek a természetes módszerek jobban működnek rajtam, mivel nem okoznak tüskés érzést, hanem hűsítenek a bőr gyulladt részein. Még nem történt meg velem, hogy egy hidratáló balzsam fokozta a borotválkozás utáni irritációt ahelyett, hogy csökkentené.
Házi gyógymódok a borotválkozás utáni irritációkra:
- hűvös, tea filter dörzsölése a bőrön;
- masszázs jojoba és avokádó olajokkal;
- Shea vaj használata testbalzsam helyett;
- hűs, természetes tejszín vagy joghurt csillapító használata;
- aloé lé használata borotválkozás után.
Vélemény, hozzászólás?